İrem Derici Hakkında Kısaca Bilgi

İrem Derici, 21 Mart 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Müzik kariyerine 2010’lu yılların başında “Zorun Ne Sevgilim”, “Kalbimin Tek Sahibine” ve “Dantel” gibi hit şarkılarla Türkiye’de tanınmaya başlamıştır.

İrem Derici, müziğe dört yaşında org çalarak başlamış ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda piyano eğitimi almıştır. Ayrıca İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olmuş ve pazarlama iletişimi yüksek lisansı yapmaktadır. O Ses Türkiye yarışmasına katılarak geniş kitleler tarafından tanınmaya başlamış ve müzik kariyerine adım atmıştır.

2012 yılında “Bensiz Yapamazsın” single’ıyla profesyonel müzik hayatına başlayan İrem Derici, kısa sürede başarılı çalışmalara imza atmıştır. 2013 yılında “Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı” ve “Zorun Ne Sevgilim” gibi şarkılarla büyük ilgi toplamıştır. “Zorun Ne Sevgilim” Türkiye Resmî Listesi’nde üç hafta boyunca ikinci sırada kalmıştır.

2014 yılında “Kalbimin Tek Sahibine” adlı single’ı, müzik listelerinde büyük başarı elde ederek YouTube’da yüksek izlenme sayılarına ulaşmıştır. Aynı yıl “Bir miyiz?”, “Nabza Göre Şerbet” ve “Aşk Eşittir Biz” gibi teklilerle müzikseverlerle buluşmuştur.

2016 yılında çıkardığı ilk stüdyo albümü “Dantel” ile büyük başarı elde eden İrem Derici, aynı adı taşıyan şarkısıyla dört hafta boyunca Türkiye’de bir numara olmuştur. “Evlenmene Bak”, “Dur Yavaş” ve “Bana Hiçbir Şey Olmaz” gibi kliplerle albümünün tanıtımına devam etmiştir.

Müzik kariyerinin yanı sıra televizyon programlarında da yer alan İrem Derici, Rising Star Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. Ayrıca Mustafa Ceceli ve Yonca Evcimik ile düet şarkılar yapmış ve farklı projelerde yer almıştır.

2018 yılında “Sabıka Kaydı” adlı albümünü piyasaya süren İrem Derici, “Ben Tek Siz Hepiniz” şarkısının klibini çekmiştir. Sonraki yıllarda da çeşitli tekliler ve albümlerle müzik kariyerine devam etmiştir.

İrem Derici, başarılı müzik çalışmaları ve seslendirdiği güçlü şarkılarla Türk müzik dünyasında önemli bir yere sahip olan başarılı bir şarkıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir